Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
Vilkaviškio miestasVilkaviškio rajonas, esantis Sūduvos krašte ir užimantis 1259 kv/km plotą, pietuose ribojasi su Lenkija, vakaruose - su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Vilkaviškio rajone gyvena 41 892 gyventojai. Jam būdinga reljefo įvairovė: šiaurinėje dalyje - lygumos, pietvakarinėje – aukštumos. Rajone daug gražių ežerų, tautos istoriją menančių 14 įspūdingų piliakalnių, gausu kultūros paveldo objektų, muziejų, architektūros požiūriu vertingų bažnyčių. Visuomenės kultūros traukos centrais palaipsniui tampa Paežerių dvaras ir Vištyčio regioninis parkas. Rajoną garsina čia gimę ir gyvenę kilnūs, Lietuvai nusipelnę žmonės:  gydytojas, tautosakininkas, antropologas, publicistas Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras dr. Jonas Basanavičius, Lietuvos himno autorius dr. Vincas Kudirka, poetai Juozas Tysliava, Salomėja Nėris, Kazys Bradūnas, rašytojai Antanas Vaičiulaitis, Vincas Pietaris, Antanas Kriščiukaitis Aišbė, skulptorius Petras Rimša ir kiti. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, daugumai jų buvo atstatyti paminklai, kurie primena šių žmonių stiprybę ir garbingą mūsų tėvynės istoriją.

Vilkaviškis – vienas seniausių Sūduvos miestų. Istorijos metraščiuose jis minimas nuo XVI a. Pirmoji bažnyčia čia buvo pastatyta 1620 m., pirmoji sinagoga – 1623 m., 1660 m. Vilkaviškiui buvo suteiktos Magdeburgo teisės, o 1697 m. miestas pelnė savo herbą. Nuo 1795 m. Vilkaviškis priklausė Prūsijai, o1807 m. - atiteko Prancūzijai. Napoleonui pralaimėjus karą su Rusija, nuo 1815 m. miestas priklausė Rusijai. 1867 m. buvo įkurta Vilkaviškio apskritis. 1926 m. buvo įsteigta Vilkaviškio vyskupija. 1929 Vilkaviškyje buvo įvestas privalomas pradinis mokslas, o 1935 m. – pastatyta pirmoji pradinė mokykla. 1930 m. pagal architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektą buvo baigta statyti kunigų seminarija, kuri veikė iki 1944 m. 

Andrius Janulaitis

Keramikas. Atstovauja jaunajai keramikų kartai. Jo kūriniai atkreipia dėmesį turtingai modeliuotomis formomis, faktūriškai niuansuotais paviršiais. Andrius aktyviai dalyvauja pleneruose, tarptautiniuose simpoziumuose.

Vilkaviškis,

tel. 8 673 35688

Alesė Martinkienė

Labiausiai mėgsta tapyti peizažus. Ramios, santūrios spalvos, artima žmogaus prigimčiai kompozicija paveikslams suteikia natūralaus gamtos kampelio vaizdą. Pastaraisiais metais Alesė susidomėjo molio lipdymu. Jau yra pristačiusi žiūrovams naujus keramikos darbus.

Žalumynų g. 60, Vilkaviškis,

tel. 8 342 55763

Aušra Barinauskaitė

Rankomis gamina lietuvišką suvenyrą- tautines lėles. Jų rūbai austiniai, siuvinėti. Jaukumo ir natūralumo suteikia į jų rankas įdėta varpos, žolynai, gėlės. Aušra siuvinėja, audžia juosteles, pina iš vytelių

Tel. 8 682 33530

Birutė Pavlovienė

Sertifikuotų tautinio paveldo produktų gamintoja, senojo mezgimo amato puoselėtoja. Dalyvauja įvairiose mugėse, parodose. Mezga pirštines, kojines, blauzdines, riešines, šalikus, kepures. Spalva, forma, raštai – visa tai glaudžiai susiję su senosiomis mūsų krašto tradicijomis.

Nepriklausomybės g. 80- 19, Vilkaviškis

Zenonas Skinkys

Savamokslis tautodailininkas. Vilkaviškiečio darbai laikomi savitais ir unikaliais. Jo drožyboje vyrauja tautiniai lietuvių liaudies motyvai, yra ir religinių, mitologinių motyvų. Vieną paveikslą Z. Skinkys drožia keletą dienų, be išankstinių eskizų ar planų. Kūryboje atgyja iš vaikystės įstrigę gimtojo Starkų kaimo vaizdai, kiti motyvai ateina iš pasakų, o pastaruoju metu – ir iš Biblijos.

Jo paveikslai pabuvojo ne vienoje Europos parodų salėje, 1999 metais jis buvo įvertintas L.Šepkos premija, 2000-aisiais tapo prakartėlių parodos – konkurso Rokiškyje laureatu.

Maironio g. 32-12, Vilkaviškis,

tel.: 8 696 98902,

8 342 54177

Jonas Zubavičius

Neatsisako drožti tai, ko pageidauja žmonės. Anot pašnekovo, jie dažnai prašo išdrožti vienokį ar kitokį suvenyrą, kuris būtų panašus į jam jau matytą. Prieš kelis metus didelį populiarumą, ypač tarp užsienio turistų, turėjo nedideli mediniai kryželiai su nukryžiuotojo Kristaus atvaizdu. Dabar žmonės pageidauja medinių paukščių, žvėrių skulptūrėlių, šachmatų. Be to, jau ne vienos įstaigos fasadą puošia šio meistro grafikos darbai – iškabos.

Menininko prigimtis skatina kurti tai, kas artima širdžiai, ką diktuoja jausmai ir emocijos. Jų išraiška Jonas Zubavičius pavadino kaukių kolekciją, puošiančią buto sienas. Bet didžiausią jo kūrybos dalį sudaro drožiniai religijos temomis: kryžiai, koplytstulpiai, šventųjų statulėlės, prakartėlės...

Kęstučio g. 2-15, Vilkaviškis,

tel. 8 612 96962

Vaidutė Diržiuvienė

Karpiniai, atvirukai, paveikslai iš skiautinių. Dalyvauja įvairiuose renginiuose, savo darbus pristato ir eksponuoja įvairiose parodose.

Vilkaviškis,

tel. 8 615 12717

Valė Babinskienė

Kaišytinių prijuosčių audimo meistrė. Didelę gyvenimo dalį praleidusi prie staklių ir šiandien sėkmingai audžia tautiniams rūbams audinius, rankšluosčius, lovatieses, staltiesėles. Audinių raštai, išlaikę senąsias senosios lietuvių kartos audėjų tradicijas, populiarūs ir šiandien. 2006 metų respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje už kaišytinių prijuosčių atkūrimą , amato perdavimą audėjai Valei Babinskienei uždėtas „Aukso vainikas“.

Vilkaviškis

Vilija Žalienė

Puikiai jaučia popierių, karpinio kompoziciją, sugebėdama išsaugoti stebuklingus raštus, ornamentus. Vilijos karpiniais iliustruotos jos poezijos knygos. Karpydama ar tapydama ji bando prabilti apie tai, kas nematoma, kas neįtelpa į žodžius.

Tel. 8 612 15929 Vilkaviškis

Marijos Danilaitienės

Puikiai išausti lietuviški tautiniai rūbai, įvairūs tekstilės gaminiai iš lino, vilnos, medvilnės įrodo meistrės gabumus. Ji ne kartą pelnė prizines vietas parodose M. Danilaitienės tekstilės gaminiams suteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas. Marija veda edukacines programas, aktyviai dalyvauja šventėse, renginiuose pristatydama savo gaminius -konkursuose „Aukso vainikui“ laimėti.

Tel. 8 652 92422, Vilkaviškis

Janina Blažukienė

Audžia tautinių rūbų prijuostes, juostas, naudodamasi pavyzdžiais iš knygų, muziejų fondų. Dalyvauja įvairiose parodose, pelno prizines vietas.

Vilkaviškis,

tel. 8 609 93914

Rasa Striokienė

Viena jauniausių audėjų, kuri sėkmingai audžia tautinių rūbų sijonus, liemenes, domisi audimo tradicijos perėmimu. Aktyviai dalyvauja parodose, pelnydama prizines vietas.

Vidmantas Kojutis

Drožti pradėjo norėdamas turiningiau praleisti dieną, kai nelaimingas atsitikimas paguldė į lovą. Iš medžio drožinėja namų apyvokos daiktus, kryžius. Drožia tik iš alksnio, nes, anot jo, tai pats gražiausias medis.

Draugystės g. 9, Vilkaviškis,

tel. 8 342 51098

Pranas Naujokas

Yra pastatęs medinį kryžių Suvalkų kaime, prie Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriaus, kuria stilizuotus baldus, menišką namų apyvokos inventorių.

Vyšnių g. 28, Vilkaviškis,

tel. 8 621 74861

Gerta Lekešytė – Klimavičienė

Pati kuria, modeliuoja ir neria drabužius, gamina papuošalus (apyrankes, seges, auskarus, riešines). Gerta gali nunerti viską, ką galima apsirengti: sukneles, sijonus, skraistes, krikštynų drabužėlius vaikams, elegantiškas pirštines, netgi vyriškas liemenes. G. Lekešytei-Klimavičienei buvo įteiktas Lietuvos tautodailininko pažymėjimas. Gaminius galima pamatyti specialiai sukurtame internetiniame puslapyje. http://pasipuosk.web.officelive.com

tel. 8 657 75440Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907