Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
Gražiškių seniūnijaGražiškių seniūnija yra Vilkaviškio lygumų pakraštyje, ji ribojasi su Pajevonio, Bartninkų, Vištyčio seniūnijomis, Kalvarijos savivaldybe, Lenkija. Teritorijos plotas 12000 ha. Yra 5 ežerai: Talaikės, Vygrio, Beržinio, Armudiškių, Dotamų, Gražiškių apylinkėmis galime gėrėtis nuo Majako, Grybkalnio, Svirkalnio, Vyskupkalnio kalvų. Gražiškių seniūnija garsėja Šyvio šokdinimo tradicijomis (antrą Kalėdų dieną persirengę miestelio žmonės išeina šokdinti Šyvio).

Regykla „Svirkalnis“ - aukščiausia apylinkės kalva. Papėdėje yra nedidelis ežeras. Iš gilaus slėnio išteka Širvinta, pavasarį tampanti IV kategorijos vandens maršrutu sportininkams ir turistams.

Maumedžių giraitė - prie pat sienos su Lenkija yra 150 metų senumo maumedžių giraitė, įrengta poilsio aikštelė. Pavieniai maumedžiai auginami dažnoje sūduvių sodyboje, o giraitė – retenybė. Priskaičiuojama per 60 kompaktiškai tik šioje vietoje augančių maumedžių, savo viršūnes iškėlusių į maždaug 30 metrų aukštį.

Gražiškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia – dabartinė iš lauko akmenų sumūryta bažnyčia pastatyta 1881 m. Pokario metais atnaujinta. Išorės architektūroje panaudotos viduramžių stilių formos. Bažnyčios sakykla – vienas įdomiausių barokinių šios rūšies ir paskirties dirbinių. Gražiškių bažnyčia – vertingas architektūros ir dailės paminklas. 

Per tris šimtus gyventojų turintis Gražiškių miestelis (Vilkaviškio rajas) vienintelis Lietuvoje tęsia šimtametę tradiciją - šokdina Šyvį. Ši šventė pirmą kartą buvo paminėta XVIII amžiaus rašytiniuose šaltiniuose. Šyvio šokdinimas vyksta nuo Kalėdų iki Trijų karalių ir yra priskiriamas Užgavėnių švenčių ciklui. Įvairūs persirengėliai - arklys šyvis, keturi kareiviai ir jų vadas, meška su vedliu, muzikantas, daktarė, čigonė, gandras, velnias, kasininkas ir žydas - lanko gyventojų sodybas ir jų šeimininkams linki gerų metų. Kultūros darbuotoja bei Gražiškių bendruomenės pirmininkė Alesė Jankauskienė šventės programą, turinčią griežtas tradicijas, rengia jau 34 metus. Persirengėliais dažniausiai būna Gražiškių bendruomenės jaunimas. Šyvį šokdindavo jų seneliai ir tėvai, todėl jaunimui šis paprotys yra neatskiriama ir natūrali jų gyvenimo dalis.

SENOSIOS ŽOLININKYSTĖS TRADICIJOS. ŽOLININKĖ JŪRATĖ RUTKAUSKIENĖ. 

Tel. 8 620 62 445 el. paštas rimas_rms@yahoo.com. Karpiejų k., Gražiškių sen., Vilkaviškio r. sav. Daugelis nepažįsta vaistinių augalų, nežino jų pritaikymo būdų kasdieniame gyvenime, naudos sveikatos stiprinimui. Vykdant programą supažindinama su žolininkystės tradicijomis, dažniausiai vartojamomis vaistažolėmis, jų pritaikymu. Žolininkė dalinasi patirtimi, moko, kada geriausia augalus rinkti, kaip džiovinti, kad šie neprarastų gydomųjų savybių, kaip ruošti ir gerti arbatas. Po edukacinės programos kiekvienas į namus grįžta nešinas kvapnia dovana – vaistažolių krepšeliu.Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907