Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
Pajevonio seniūnijaPajevonio seniūnija ribojasi su Vištyčio, Kybartų, Virbalio, Šeimenos, Bartninkų ir Gražiškių seniūnijomis. Teritorijos plotas – 12437 ha. Pajevonio seniūnijai būdinga reljefo įvairovė lemia gražų ir patrauklų gamtovaizdį. Kylininių kraštovaizdžio, Dabravolės hidrografinis draustiniai, Vištyčio regioninis parkas, senovės piliakalniai traukia gamtos mylėtojus ne tik iš aplinkinių rajonų, bet ir iš užsienio.

Pajevonys, reto grožio Sūduvos kampelis, rūpestingai puoselėjamas ir puošiamas tampa vis patrauklesnis turistams ir renginių iniciatoriams. Miestelio centre išlikęs 1936 m. statytas Vytauto Didžiojo paminklas, jį puošia ir legendos motyvais sukurta medinė skulptūra, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.

Pajevonio (Kunigiškių) piliakalnis su senovės gyvenviete – įrašytas į respublikinės reikšmės Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Netoli Kunigiškių piliakalnio, tarsi praeities paslapčių sargyboje, stovi žilojo Krivio skulptūra. Piliakalnis dar vadinamas Pilies kalnu.

Maždaug 1,5 km į šiaurės vakarus nuo Pajevonio piliakalnio, stūkso Juodkalniu ar Aspertavu vadinamas Ragaišių piliakalnis. Archyvuose minima, kad ant Juodkalnio buvo akmuo su ženklais, o pagal padavimą – čia nuskendo bažnyčios varpai, kurie skamba iki šiol. Juodkalnis dar buvo vadinamas apsauginiu – Sargybos piliakalniu.

Važiuojant nuo Pajevonio Vištyčio link maždaug 7 kilometre matosi masyvi kalva - Dabravolės piliakalnis. Pietiniuose pakraščiuose ir šlaituose aptinkama kultūrinio sluoksnio pėdsakų, rasta lipdytos gruoblėtu paviršiumi keramikos. Vakarinėje piliakalnio dalyje rasti buvusios gyvenvietės pėdsakai. Piliakalnio papėdėje, auga daugiakamienė liepa su iš kelmo išsišakojusiais 37 kamienais. 

Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907