Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
Pilviškių seniūnijaPilviškiai įsikūrę Šešupės ir Pilvės santakoje, 14 km nuo Vilkaviškio, prie geležinkelio linijos Kaunas-Kybartai. Pilviškių seniūnija ribojasi su Šakių rajono, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybėmis, Gižų, Keturvalakių, Šeimenos ir Klausučių seniūnijomis. Seniūnija garsėja įžymiais žmonėmis - gimė rašytojas Vincas Pietaris, XX a. pradžios lietuvių tautinio atgimimo ideologas, varpininkų sąjūdžio iniciatorius ir puoselėtojas, „Tautiškos giesmės“ kūrėjas, rašytojas, vertėjas, publicistas, kritikas, vienas lietuvių dramaturgijos pradininkų Vincas Kudirka, rašytojas Antanas Kriščiukaitis-Aišbė, knygnešys Juozas Rimša, dailininkas skulptorius Petras Rimša ir kiti.

Lankytini objektai - V. Kudirkos gimtinėje esanti autentiška 1867 m. statyta klėtelė, Pilviškių Švč. Trejybės bažnyčia, Mažučių šaltinėlis, Alksnėnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, P. Rimšos tėviškė. Pilviškių Švč. Trejybės bažnyčia – balta dvibokštė šventovė. Atstatyta 1997 m., moderno stiliaus, didinga, bet jauki vidaus erdve.

Mažučių šaltinėlis – čia pastatyta nedidelė koplytėlė, vieta apsodinta gėlėmis, išgrįsta plytelėmis. Šalia koplytėlės pastatyta keturiolika Švč. Mergelės Marijos Skausmo ir Džiaugsmo paslapčių koplytstulpių.

Linutė Skrinskienė

Gamina įvairių rūšių sūrius: saldaus pieno, varškės, juos kepa, rūko. Pati Linutė Skrinskienė yra ūkininkė, laiko karvių, todėl pieną sūriams naudoja iš savo ūkyje auginamų karvių. Sūrius gamino ne tik mama, bet ir senelė, aišku anksčiau jie buvo parasti, dabar sūrių skoniai tobulėja, dedama įvairių prieskonių, naudojama įvairi receptūra.

Savo pagamintais sūriais Skrinskienė vaišina artimuosius, draugus namuose, bendruomenės šventėse.

Alksnėnų k., Pilviškių sen., Vilkaviškio r. sav.

Alvydas Bernotaitis

Turi meno gyslelę tiek dailėje, tiek drožyboje. Drožinėti pradėjo dar vaikystėje. Kadangi drožyba buvo mėgstamiausias užsiėmimas, savo patirtį perdavė sūnui Evaldui. Mediniai žaislai šeimos verslas.

Alvydas kartu su sūnumi Evaldu dalyvauja žemės ūkio parodose, Kaziuko mugėse, vietiniuose Vilkaviškio rajone organizuojamuose renginiuose.

Alksnėnų k., Pilviškių sen., Vilkaviškio r., tel.: 8 342 44324, 8 618 42715

ŽŪK „Senoji kryžkelė“

Medinių žaislų gamyba, mediniai suvenyrai suaugusiems. Čia gaminama apie 30 skirtingų rūšių medinių žaislų vaikams, 8 rūšių suvenyrai suaugusiems (autobusai, furgonai, vilkikai pritaikyti vyno buteliui laikyti, paukščių nameliai, inkilai pritaikyti spiritiniams gėrimams ir stikliukui laikyti). Visi gaminiai turi sertifikatus, atitinka jiems taikomus nacionalinius standartus.

ŽŪK „Senoji kryžkelė“ dalyvauja parodose, amatų mugėse, vietiniuose renginiuose.

Alksnėnų k., Pilviškių seniūnija, Vilkaviškio r., tel. 8 698 70430,e l. p. arvydas@senojikryzkele.lt, senojikryzkele@delfi.lt, www.senojikryzkele.lt

Zigmantas Paškauskas

Aktyvus parodų ir įvairiausių mugių dalyvis, pinantis kaimiškas pintines iš nežievintų karklų. Medžiagą gaminiams augina pats. Renka iš kitų vietų tik tada, kaip pritrūksta savo medžiagos. Jo krepšiai visada patraukia dėmesį, yra paklausūs. Pinti išmoko iš savęs. Pynimas jam - didelis malonumas, o pinti daiktai pradžiugina artimuosius. Pinti krepšiai naudojami daržovėms, bulvėms, grybaujant, gėlėms susodinti, netgi mėsos gaminiams laikyti. Dalyvauja Vilkaviškio krašto muziejaus organizuojamose Sūduvių amatų šventėse, kituose vietiniuose Vilkaviškio rajone organizuojamuose renginiuose. Žinomas ir Šakių rajono savivaldybėje.

Sodų g. 9, Pilviškiai, tel. 8 342 67649

Audronė Malinauskienė ir Rasutė Danutė Margelienė

Seserys, pamėgusios rankdarbius nuo vaikystės. Siuvinėja detales tautinių rūbų marškiniams. Jų siuvinėtos didelės staltiesės dažnai būna papuoštos peltakiu, rišelje, nerta juosta ar pilno siuvinėjimo detale. Mažos staltiesėlės papuošiamos tinkamai priderintais akcentais.

Antanas Mykolaitis

Nuo 1979 m. gyvena Pilviškiuose. Laisvu laiku piešė, tapė, rašė eilėraščius. 1984 m. kilus gaisrui sudegė visi jo kūriniai. Prie ankstesnių kūrybinių pomėgių negrįžo, pradėjo domėtis medžiu. Sukūrė ir rašytojo Vinco Pietario tėviškėje pastatė skulptūrą, Pilviškiuose – stelą miestelio jubiliejaus proga. Yra sukūręs daug medžio skulptūrų.

Geležinkelio g., Pilviškiai, tel. 8 342 67826


Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907