Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
Šeimenos seniūnijaŠeimenos seniūnija įkurta 1995 m., ribojasi su Kybartų, Klausučių, Pilviškių, Gižų, Keturvalakių, Bartninkų, Pajevonio, Virbalio ir Vilkaviškio miesto seniūnijomis. Teritorijos plotas – 16405,2 ha. Lankytini objektai - Paežerių dvaras, Paežerių ežeras, Šuklių piliakalnis, Podvarko poilsiavietė, Aukso rago pusiasalis, Misviečių piliakalnis, Alvito Šv. Onos bažnyčia, Alvito krašto savanorių kapinės, S. Nėries gimtinė, K. Bradūno gimtinė ir kt.

Paežerių dvaro rūmai – unikalus Sūduvos krašto dvarų kultūros paveldo objektas, turintis istorinę, architektūrinę, urbanistinę ir kraštovaizdinę vertę. Dvaro pradžia turėtų siekti XVI-XVII a., rūmai perpinti barokinės ir klasicistinės formos. Prieš rūmus yra ovalinė apvažiuojamoji veja, kurios dešinėje stovi dvaro oficina su Belvederio bokštu, už jų – dvaro ledainė. Rūmus juosia mišraus tipo parkas, šalia - Paežerių ežeras. Dvare įsikūręs Vilkaviškio krašto muziejus ir Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras.

S. Nėries gimtinė Kiršai priklauso Alvito miesteliui, čia mokėsi Salomėja Nėris. Už poros kilometrų, prie Širvintos upės, yra Bačinskų sodyba. Karas sunaikino gyvenamąjį namą, tačiau daug kas čia ją primena.

Prie tradicinių amatų puoselėjimo savo edukacinėmis programomis prisideda Vilkaviškio krašto muziejus ir Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras. Verta dalyvauti edukacinėse programose „To sviestelio gardumas“, „Kaip gyveno mūsų senoliai“, „Kelias nuo grūdo iki duonos riekės“, „Lino kelias“, „Suvalkietiškas tautinis kostiumas“ ir kitose. 

Zita Astrauskienė

varškės sūrių, keptų sūrių, rūkytų sūrių, sviesto, varškės gamintoja. Savo gaminamai produkcijai turi tautinio paveldo produkto sertifikatą.

Zita Astrauskienė gyvena Mažųjų Būdežerių kaime. Meilę gaminti tradicinius patiekalus paveldėjo iš savo mamos Anelės Ulevičienės. Mama buvo kolūkio laikų gaspadinė, nuo 1971 m. minima rankraščiuose kaip išradingiausia šeimininkė parengiant svečiui stalą. Zita Astrauskienė gamina tradicinius gaminius iš pieno nuo 2006 m. Su savo gaminama produkcija dalyvauja įvairiose vietinėse ir tarptautinėse mugėse. Turi nemažai padėkų, įvairių apdovanojimų.

Mažųjų Būdežerių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav., tel. 864300013

Juozas ir Marija Sadauskai

plėtoja bitininkystės amatą. Bitės – unikalus gamtos kūrinys. Jei nusprendusieji užsiimti bitininkyste įveikia bičių baimę, jos gali tapti didele paguoda ir sveikam, ir turinčiam sveikatos problemų. Bitininkystė – ne tik amatas. Tai daugiau gyvenimo būdas, natūralumo siekimas. Juk medus yra ir vaistas, ir maistas. Jis naudojamas ir gydomojoje kosmetologijoje. Juozas Sadauskas meilę bitėms perėmė iš savo tėvelio, o dabar bites pamilo visa šeima. Ne veltui sakoma, bitininkystės tai toks amatas, kuriam reikalinga kartų tąsa, tai tarsi laisvalaikio pomėgis, perduodamas iš kartos į kartą.

Medų ir jo produktus amatininkas realizuoja vietinėje rinkoje, dalyvauja įvairiose mugėse.

Mažųjų Būdežerių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav.

Nijolė Ignatavičienė

mezgėja virbalais ir vašeliu. Mezga jau 13 metų. Amato išmoko iš savo mamos. Mezginiai virbalais - tai puikus užsiėmimas, gera pramoga. Nijolė Ignatavičienė virbalais mezga pirštines, kojines, megztinius, šalikus. Vašeliu neria staltieses, užuolaidas, servetėles, lovų užtiesalus. Savo sukurtais mezginiais džiugina šeimą, pasipuošia pati ir dovanoja draugams. Jos rankomis apmegzti visi šeimos nariai, 16 anūkų. Nijolės nuomone, mezgimas nėra ta veikla, vien iš kurios galima užsidirbti pragyvenimui, tačiau tai didžiausias malonumas, todėl mezga ne tik vakarais, išnaudoja bet kurią laisvą minutėlę.

Mažųjų Būdežerių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav.

Alvydas ir Adolis Pečkiai

tėvas ir sūnus – kalviai, gaminantys tiek praktiškus kalviškus gaminius, tiek meninius kūrinius. Dažniausiai atlieka darbus pagal konkretų kliento užsakymą.

Giedrių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r., tel. 8 673 28445

Raimundas Blažaitis

Vienoje Alvito gyvenvietės gatvėje Raimundo Blažaičio sodyba išsiskiria savo originalumu: medžio tvora, drožta pašto dėžutė – ežiukas, keletas skulptūrų. Kieme jų kur kas daugiau. Raimundas išdrožęs labai daug mažų, didesnių ir visai didelių dievų, dievukų, kryžių. O senoviškos klėtelės sienos iš išorės ir vidaus išpuoštos mažomis skulptūrėlėmis. Klėtelė – Raimundo kūrybinių minčių įsikūnijimo vieta. Sienas puošia diplomai, liudijantys apie dalyvavimą respublikiniuose konkursuose, tarptautiniuose pleneruose.

Maldėnų g. 53, Alvito k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r., tel. 8 616 76135, raimablaz@gmail.com

Lina Bakaitienė

karpo popierių, įpindama ne tik liaudiškas tradicijas, bet ir šiuolaikiškus, modernius motyvus. Organizuoja edukacinius užsiėmimus.

Tel. 8 612 11987, bakaitiene@gmail.com

Povilas Penkaitis

medžio drožėjas. 2003 m. Vilkaviškio kultūros centre surengė parodą „Per metus“. Tais pačiais metais priimtas į Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno skyrių. Šiuo metu mokosi Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje. Laisvalaikiu drožia medžio dirbinius.

Vaičlaukio k., Vilkaviškio r., tel. 8 673 97576

Asta Grigalevičienė

Tautinio kostiumo siuvėja turinti tautinio paveldo sertifikatą. Drabužius siuva pagal Teresės Jurkuvienės knygą tautinis kostiumas vaikams ir jaunimui, Lietuvos liaudies kultūros centras 1993 m. Knygoje aiškiai aprašyti merginų drabužių skirtumai siuvant aukštaitės kostiumą, žemaitės kostiumą, klaipėdietės kostiumą, dzūkės kostiumą ir suvalkietės kostiumą. Kaip turi būti pasiūti atskiro porūšio elementai, kas būdinga atskiram kostiumui. Knygoje pavaizduoti iškarpų pavyzdžiai, matmenys, siuvinėjimo raštai. Šis amatas nėra naujas šeimoje, garsi siuvėja, dainininkė buvo senelė Kazimiera Zalagaitienė.

Uosių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav.

tel. 865231663, astukas76@gmail.com

Elvina Pumerienė Pynimas iš vytelių  Uosių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav. 
Tel. 8 612 81676
Valentina Abraitienė Pynimas iš vytelių Alvitas, Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav. 
Tel. (8 342) 61230
Vidutė Mailienė Pieno gaminiai. Varškė, sūriai, giretinė. Klampučių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav. 
Tel. 8 615 97275
Irena Katkevičienė Mezga, gamina atviriukus, piešia paveiklėlius, gamina dėžutes dovanoms. Klampučių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav. 
Tel. 8 620 41468
Marija Šerkšnienė augina įvairias daržoves Klampučių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav. 
Tel. 8 614 08005
Zita Lepšienė Puiki šeimininkė. Gamina maistą pagal užsakymus. Farširuoja žuvis, vištas.  Klampučių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r. sav. 
Tel. 8 658 45452

Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907