Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
Virbalio seniūnijaVirbalio seniūnija ribojasi su Kybartų, Šeimenos ir Pajevonio seniūnijomis. Teritorijos plotas – 4665 ha. Virbalis – seniausias rajono miestas, paskelbtas urbanistine vertybe, įrašytas į LR kultūros paveldo objektų sąrašą.

Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia – 1555 m. karalienė Bona finansavo medinės bažnyčios statybą. 1658 m. parapijos bažnyčia, klebonija, prieglauda sudegė. Tam tikrą laiką parapijiečiai naudojosi vienuolių dominikonų atiduota bažnyčia, o 1958 m. buvo perstatyta prieglauda į bažnyčią, pristatyta zakristija. 

Bendruomenė „Virbalio vartai“ išleido dvi knygas „Virbalis mano prisiminimuose“ I ir II dals, poezijos rinkiniai „Prabilę eilėmis“ ir „Čia kur saulė mane pasitiko“ bei du informacinius leidinius apie bendruomenės veiklą. Bendruomenė atgaivino buvusį labai garsų ir žinomą Žolinės jomarką. Į šventę sukviečiami apie 35 amatų meistrai. Vienas unikaliausių dalykų tai, jog visi amatininkai yra vietiniai žmonės. Atėjusieji į jomarką gali pamatyti odos apdirbimo ir medžio drožėjų, pynimo vytelėmis ir vilnos vėlimo, virvių vijimo ir molio dirbinių, mezgimo, nėrimo ir siuvinėjimo bei kitokių rankdarbių meistrų dirbinių. Galima paragauti šviežiai sumušto sviesto, suslėgto sūrio, naminės giros ir alaus. Visus praalkusius gaspadinės vaišina trijų rūšių blynais ir arbata iš senovinio, malkomis kūrenamo virdulio, skania kopūstine ir rūkyta karka, ant iešmo kepamu avinu. Taip pat galima čia pat apsikirpti bei susišukuoti arba apsilankyti pas siuvėją. Čia pat audžiamos tautinės juostos, demonstruojami kiti audėjų darbai. Čia galima ne tik pamatyti, bet ir įsigyti įvairiausia technika atliktų paveikslų. Portretą ar draugišką šaržą čia pat piešia dailininkas. Bendruomenė ištisus metus vykdo edukacines amatų programas iš uždirbtų lėšų organizuoja jau tradiciniais tapusius renginius, „Žolinės jomarkas“, Šienpjovių varžybos ir kiti renginiai.

Bendruomenės „Virbalio Vartai“ amatai

Ekskursija po Virbalio miestelį, aplankant rūsius, kriptas ir kitas išskirtines vietas.

Duonos edukacija ir degustacija, naminis sviestas, žolelių arbata.

Kiti amatai (keramika, audimas, žvakių liejimas, galvosūkių narpliojimas).

Trejenkos užpiltinės degustacija.

Paukščių ūkio lankymas ir povo kiaušinio degustacija.

Edukacija – virvės nusivijimas.

Vilniaus g. 7, Virbalis, Vilkaviškio r., tel. 8 611 49622

Vytautas Gurinskas

Meninis akmens apdirbimas. Laisvalaikiu tapo, kuria dirbinius iš medžio.

S. Nėries g. 53, Virbalis, tel. 8 612 96982

Audronė Gurinskienė

Tapyba. Trauką menui sako jautusi iš prigimties. Kūryba jei emocinė iškrova, tapo spontaniškai. Aktyviai dalyvauja pleneruose, įvairiose parodose.

S. Nėries g. 11, Virbalis, tel. 8 612 96981Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907