Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
2016.09.07
Kisiniškių kaimo bendruomenė aplankė padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą

Šiais metais Kisiniškių kaimo bendruomenė pagal Vilkaviškio rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų rėmimo programą įgyvendino projektą „Pažinkime Anykščių kraštą“.

Rugpjūčio mėnesį Kisiniškių kaimo bendruomenės nariai organizavo nuotaikingą ir turiningą išvyką į padavimais ir legendomis apipintą Anykščių kraštą. Pasitaikė puiki proga prisiminti garsius lietuvių literatūros klasikus: Antaną Baranauską, Antaną Vienuolį, Joną Biliūną, aplankyti jų gimtąsias vietas.

Iš anksto sugalvoję norą, kopėme į Liudiškių piliakalnį, aplankėme J.Biliūno „Laimės žiburį“. Visus sužavėjo įspūdingais vitražais puošta Šv. Mato bažnyčia, iš bažnyčios bokšto gėrėjomės Anykščių miestelio vaizdais. Pasivaikščioję po Anykščių šilelį, nuvykome prie sustingusio gamtos stebuklo – Puntuko akmens. Ir senas, ir jaunas bendruomenės narys dabar žinos padavimą apie Puntuko atsiradimą...

Tikru išbandymu kai kuriems bendruomenės nariams tapo pasivaikščiojimas Lajų taku. Tačiau visi be išimties buvo sužavėti vaizdu, kuris atsivėrė iš viršaus. Ne mažiau gerų įspūdžių bendruomenės nariams paliko Niūronių kaime įsikūręs Arklio muziejus. Čia daug sužinojome naujų dalykų apie, atrodo, taip gerai visų pažįstamą naminį gyvūną – arklį. Vaikai ir jaunimas stebėjosi matydami, kokius žemės ūkio padargus ir buities apyvokos daiktus kadaise naudojo žmonės, sužinojo, kam šie daiktai buvo naudojami, galėjo prie jų prisiliesti, o kai kuriuos ir išbandyti praktiškai. Vyresniesiems bendruomenės nariams pasivaikščiojimas po muziejų sužadino vaikystės ar jaunystės prisiminimus, kuriais jie noriai dalijosi su kitais. Mažieji džiaugėsi galėdami pajodinėti žirgu, visi norėjo šį jaukų gyvūną paglostyti, pakalbinti.

    Vėliau mūsų laukė pažintis su Anykščių įžymybe – siauruoju geležinkeliu, švelniai vadinamu Siauruku. Tai – unikalus inžinerinio paveldo objektas. Siauruko stotyje veikia muziejus, kuriame įrengta vertinga geležinkelio istorijos ekspozicija. Bendruomenės nariai išgirdo Siauruko atsiradimo istoriją, palydėjo išvykstantį traukinį, pasivažinėjo drezina. Kiekvienas galėjo pasėdėti stoties viršininko krėsle, pakelti senovinio telefono ragelį, apžiūrėti kažkada seniai keleivių pamestą lagaminą su jame buvusiais daiktais.

Visus kisiniškiečius nepaprastai sužavėjo Burbiškių dvaras, įsikūręs Anykščių regioniniame parke. Pagal prancūzišką projektą 1853 metais Ottono Venslovavičiaus ir jo žmonos Sofijos pastatytas dvaras buvo vienas didingiausių Anykščių rajone. Nepriklausomos Lietuvos laikais jis buvo tapęs bažnyčia, vėliau sovietų valdžia jį pavertė mokykla. Dabar dvaras jau beveik rekonstruotas, tvarkoma jo teritorija.

Bendruomenės nariai labai džiaugėsi šia išvyka į nuostabų ir unikalų Lietuvos kampelį, gailėjosi tik, kad ne visas įžymias vietas, istorinius paminklus suspėjo aplankyti. Daugelis žadėjo būtinai čia sugrįžti dar kartą. Beveik visi sutartinai nusprendė, kad tokios išvykos būtinai reikalingos, nes jos ne tik suteikia daug teigiamų emocijų, bet ir labai sustiprina bendruomenę.

Kisiniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Birutė Kerevičienė


20160813_112149__1_.jpg

20160813_125941.jpg

20160813_133049.jpg

20160813_150650.jpg

20160813_164525.jpg


a.jpgAtgal

Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907