Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
2017.06.21
Prieš vasaros darbų įkarštį, šeimos šventė Matlaukyje

Kol vieni su nekantrumu laukia vasaros karščių ir išsvajotų atostogų, kiti ruošiasi pačiam darbymečiui. Tačiau kaip ir kasmet, Matlaukio kaimo (Kybartų sen.) bendruomenė tęsia tradicijas – vasarą pasitikti su šventine ir pakilia nuotaika. 

Šiemet vasaros šventės „Bendraukime sportuodami“ dėmesys buvo skirtas šeimoms ir vaikams.

Susitelkė kaimo jaunimas

Bendruomenių egzistavimas ragina telktis ir bendrauti su kaimynais, kolegomis, bet visų svarbiausia – su šeima. Tai akcentavo ir naujoji kaimo bendruomenės pirmininkė Daiva Dubauskienė, perėmusi vadovavimo vairą pavasarį. „Visgi, bene labiausiai šventės akcentą lėmė susibūrusi neformali jaunimo grupė „Aktyvus Matlaukio jaunimas“. Todėl pasitarę su taryba ir matydami aktyvius jaunus žmones nusprendėme būtent jiems daugiau dėmesio skirti, išgirsti ir paskatinti dirbti kartu. Taip gimė idėja paminėti Tarptautinę vaikų gynimo ir šeimos dienas“, - kalbėjo D. Dubauskienė.

Tam, kad šventė būtų kuo įdomesnė, jaunimo grupė su tarybos pagalba gavo paramą iš Vilkaviškio rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų rėmimo programos. Juolab, bene didžiausią dovaną kaimo jaunimui įteikė ir kaimo seniūnaitis, ūkininkas Robertas Mickevičius, įrengęs tinklinio aikštelę.

Vasaros šventė į bendruomenės namus pritraukė beveik šimtą žmonių iš aplinkinių kaimų ir miestelių, kurie visi kartu su bendruomenės himnu atidarė šeimos šventę. Kiekvienas šventės dalyvis rado sau veiklos: trys komandos – Matlaukio, Karklinių ir Pilviškių varžėsi tinklinio varžybose, kiek vėliau – Matlaukio atstovai susirungė su Pilviškių ekipa futbolo aikštyne.

Kol vieni intensyviai varžėsi, jaunesni dalyvavo šeimų ir vaikų estafetėse, piešė ir pūtė didžiulius burbulus. Didelio jaunimo ir vyresniųjų dėmesio sulaukė Vilkaviškio rajono visuomenės sveikatos biuro „Sveikatkiemio“ atstovės. Bendruomenės narės priruošė skaniausių vaišių šventės dalyviams. Bendruomenės namai skendo nuo linksmo juoko ir kalbų. Tai tik įrodė, kad vienai dienai į šoną atidėję darbus, net ir kaime žmonės gali gerai praleisti laiką kartu su šeima, kaimynais ir užmegzti bendravimo ryšius.

Tolyn su nauja komanda

Pavasarį atsinaujinusi bendruomenės taryba ir prie vairo stojusi nauja vadovė iš peties ėmėsi darbų. Bendruomenė pavasarį pasitiko ne tik su plevėsuojančiomis trispalvėmis kiemuose, bet ir jaukia popiete su, kurioje svečius džiugino kraštiečių, dainuojamosios poezijos atlikėjų Vilmos ir Virgilijaus Anelauskų dainos ir poetės Janinos Kurtinaitienės eilės.

Vėliau kelios dešimtys aktyvių kaimo gyventojų susibūrė į pavasario talką, kuomet iš pagrindų tvarkė bendruomenės namų aplinką. Vyrai pjovė medžius ir šakas, moterys ir jaunimas rinko šakas, tvarkė malkas, viską vainikavo bendri pietūs. Kaip pastebėjo ne vienas – tokios talkos ir bendro susitelkimo seniai nebuvo.

Vasarai įsibėgėjant, bendruomenės nariai dalinasi kvietimu visiems aplinkiniams vykti kartu į pažintinę kelionę. Jos metu laukia pažintis ir susitikimas su Lietuvoje žinoma, stipria Naisių bendruomene. Pastarieji pristatys sėkmingai vykdomas jaunimo ir vyresnių užimtumo veiklas, aprodys savo miestelį. Be to, bus aplankomos Rundalės pilys ir Bauskė Latvijoje. Planuojantiems atostogas, tai puiki proga ne tik praleisti laiką su artimais žmonėmis, bet ir susipažinti su naujomis patirtimis.

20170609_140707.jpg


Atgal

Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907