Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
2017.08.10
Bendruomenė vasarą pasitiko pažindama Naisių ir Latvijos kraštus

Pabėgami nuo gausybės darbų vasarą, Matlaukio kaimo bendruomenės (Kybartų sen.) nariai randa laiko ir pramogoms. Iki šiol bendruomenė puoselėjo tradiciją vasarą pasitikti linksmoje šventėje. Noras pailsėti ir pabendrauti, niekur nedingo ir šiemet – pasikeitė tik formatas.

Liepos pradžioje kelios dešimtys jaunų ir vyresnių bendruomenės narių apsilankė Naisiuose ir Latvijoje.

Pakeliui į Latviją – pažintis Naisiuose

Naisių bendruomenė visoje Lietuvoje žinoma kaip itin aktyvi, darni ir veikli bendruomenė. Būtent todėl su jos nariais užmegzti bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius nusprendė ir matlaukiečiai. Keliautojus lydėjusi patyrusi gidė Elena Čepaitė supažindino ir su šio miestelio istorija, ir žinomiausiais veikėjais.

Paaiškėjo, kad Šiaulių rajone įsikūręs miestelis netgi vadinamas Mažosios Lietuvos kultūros sostine. Aktyviausi Naisių bendruomenės nariai su pirmininke priešakyje, aprodė apylinkes, papasakojo apie jų vykdomą veiklą, tradicinius renginius bei pasidalino gerąja patirtimi.

Pasisėmę idėjų ir gerų emocijų, Matlaukio kaimo bendruomenės nariai tvirtino, kad jau patys nori kibti į darbus ir žino, nuo ko tikrai pradės grįžę.

Įspūdingieji Rundalės rūmai ir Bauskė Latvijoje

Rūmų sienas gaubia ne viena meilės istorija. Nors oras labiau priminė tikrąją lietuvišką vasarą, geros nuotaikos netrūko bendraujant vieniems su kitais, nes tokio laiko – kaime per daug nebūna.

Žvalgantis po rūmus, sunku atsistebėti prabanga ir išlikusiomis smulkiausiomis tų laikmečio detalėmis – tai buvo tikras prisilietimas prie istorijos. Visgi, labiausiai visus sužavėjo rūmų kieme įkurtas įspūdingas prancūziško stiliaus parkas, juosiamas kanalo. Parke – žemai karpomų gyvatvorių įrėminti ornamentai iš gėlių, viliojančių ryškiomis spalvomis. Tuo žavėjosi visos savo gėlynus puoselėjančios bendruomenės narės.

Ne ką mažesnį įspūdį paliko ir Bauskės miestas bei pilis. Nors Latvijoje yra pabuvojęs bene kiekvienas, retas anksčiau surado laiko aplankyti šias įdomias vietas. Regis, laikas nė vienam iš kelionės dalyvių neprailgo, o tik praturtino žiniomis ir emocijomis. Įspūdžiai neišblėso nei senjorams, nei patiems jauniausiems. Tai buvo puiki kelionių kartu įžanga, o šią tradiciją tikimasi puoselėti vos tik esant galimybėms.

P7010014.JPG


Atgal

Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907