Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
2011.07.01
ŠIAURIETIŠKO ĖJIMO ŽYGIS „EIME KARTU 2011“

ŠIAURIETIŠKO ĖJIMO ŽYGIS „EIME KARTU 2011“

 

Šiaurietiškas ėjimas (angl. Nordic Walking) – paprastai žinomas kaip ėjimas su lazdomis, fizinis užsiėmimas kurio pagrindas vaikščiojimas su panašiomis į slidininkų lazdomis. Labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinka visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams. Šiaurietiškas ėjimas plačiai taikomas kaip gydymo forma ir yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ligas, osteoporozę, Parkinsono ir Alzheimerio ligas. Jis puikiai tinka ir vyresnio amžiaus bei turintiems antsvorio žmonėms.

Birželio 19 d. buvo suorganizuotas pirmasis Vilkaviškio krašte šiaurietiško ėjimo žygis „Eime kartu 2011“. Iš viso planuojama suorganizuoti 3 žygius. Pirmajam žygiui buvo pasirinktas Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas, esantis šalia Jono Basanavičiaus gimtinės. Išklausius, konsorciumo Nordic Walking style instruktorių Janinos Bazevičienės ir Jono Koryznos, bei Vilkaviškietės Irmos Maurienės pirmųjų šiaurietiško ėjimo instrukcijų, atlikus mankštą ir žengus pirmuosius ėjimo su lazdomis žingsnius, žygio dalyviai lydimi Sigito Plečkaičio pradėjo žygį nuo Jono Basanavičiaus sodybos ir žygiavo po Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną. Žygio metu dalyviai susipažino ne tik su šiaurietiško ėjimo ypatumais, bet ir aplankė 12 Lietuvos tautiniame atgimimo ąžuolyne esančių giraičių: Sąjūdžio Seimo, Tautos atminties, Tautos vienybės, Represijų aukų ir kitos, susipažino su ąžuolyne augančiomis ąžuolų rūšimis. Ar žinote kurios rūšies gilių kava skaniausia? Jei nežinote kviečiame į antrą šiaurietiško ėjimo žygį, kuris bus organizuojamas rugsėjo mėn. – atsakysime į visus Jus dominančius klausimus.

Žygio dalyviams buvo įteiktos 4 Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro įsteigtos nominacijos. Apdovanotas jauniausias žygio dalyvis - Matas Griglevičius (9 m.), žygio senjoras – Teresė Steponaitienė (66 m.), iš toliausiai atvykęs žygio dalyvis – Lina Suslavičienė (Kaunas), o aktyviausiu ir didžiausią pažangą padariusiu žygio dalyviu tapo – Aistė Vėlyvaitė.

Visi žygio dalyviai buvo apdovanoti Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos saugaus eismo priemonėmis (įvairūs atšvaitai). Tad jei nuspręsite eiti su lazdomis tamsiu paros metu, būsite saugūs ir matomi tamsoje.

Žygio dalyviai dienos įspūdžiais pasidalijo, bei aptarė antro žygio galimybes prie bendro pavakarių stalo.

Šiaurietiškas ėjimas tai puiki laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonė. Visus, kurie rūpinasi savo sveikata ir nori puikiai praleisti savaitgalio popietę, kviečiami į rudeninį organizuojamą šiaurietiško ėjimo žygį. Daugiau informacijos apie žygį bus skelbiama tinklapyje: www.vilkaviskisinfo.lt

 

 

    

 

 

 

 

siaurietiskas_ejimas_Vilkaviskyje__3_.JPG

siaurietiskas_ejimas_Vilkaviskyje__1_.JPG

siaurietiskas_ejimas_Vilkaviskyje__4_.JPG


Atgal

Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907