Apie sąjungą    Naujienos    Renginiai    Veikla    Fotogalerija    Kontaktai    Nuorodos    Amatai Vilkaviškio rajone
SĄJUNGOS NARIAI


Ar laukiate vasaros švenčių savo ir aplinkiuose miesteliuose?

Taip, puiki proga pabendrauti ir pasilinksminti
Taip, nes vyksta nemokami koncertai
Taip, bet ne visada turiu laiko sudalyvauti
Ne, tai laiko švaistymas
Ne, geriau apsilankyti teatre ar pakeliauti
Daugiau informacijos
Naujienos

[2020-01-19] Matlaukio kaimo bendrumenėje didžiausias dėmesys jaunajai kartai

2018 m. lapkričio mėn. Matlaukio kaimo bendruomenėje įkurtas vaikų dienos centras „Atžalynas“ tapo neatsiejama bendruomenės dalimi. 2019 m. centrą lankė 16 vaikų iš 8 šeimų, su vaikais dirbo dvi centro darbuotojos, bendruomenės narės Renata Liepuonienė ir Ingrida Brazauskienė.

2019 m. finansavimas centrui buvo gautas įgyvendinant patvirtintą projektą. Centro veikla nuolat viešinama bendruomenės ir centro socialinio tinklo paskyrose. Vaikams sukurta saugi aplinka, organizuojamas popamokinis laisvalaikis, ugdomi socialiniai ir higieniai įgūdžiai, sudarytos sąlygos ruošti pamokas, vykdoma socialinė-ugdomoji veikla, atsižvelgiant į jų poreikius ir interesus, organizuojamas maitinimas.

2019 metais VDC „AŽALYNAS“ lankė 16 vaikų iš 8 šeimų. Veiklos metu vaikams buvo sukurta saugi aplinka, organizuotas vaikų popamokinis laisvalaikis: sudarytos sąlygos ruošti pamokas, vykdoma socialinė-ugdomoji veikla, atsižvelgiant į jų poreikius ir interesus, organizuojamas maitinimas.

10__1_.jpg15__1_.jpg

Įgyvendinant projektą, dirbo projekto vadovas, dvi socialinės darbuotojos ir šeši savanoriai.

Projekto veiklose, paminint Valstybines šventes, vyko diskusijos apie šių švenčių minėjimų svarbą Lietuvai, buvo gaminami plakatai, suvenyrai su Lietuvos atributika. Vasario 16-tąjai atminti vaikai lankėsi Kybartų kultūros centre, žiūrėjo filmą „Tarp pilkų debesų“. 

Liepos 6-tą, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną paminėjo giedodami Tautišką Giesmę kartu su Matlaukio kaimo bendruomenės žmonėmis prie senųjų kaimų atminimo paminklo. 

Baltijos kelio 30- mečiui paminėti, dalyvavo Vištyčio regioninio parko organizuotame renginyje, kurio metu klausėsi Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininko Leono Narbučio prisiminimų, apžiūrėjo parodą „Lietuviais esame mes gimę“, susikibę už rankų apjuosė Vištyčio miestelio Nepriklausomybės aikštę, sugiedojo Lietuvos himną. Po renginio, VDC „Atžalynas“ lankytojai džiaugėsi iškyla laivu, po Vištyčio ežerą.

6__1_.jpg12_2.jpg

Skatinant pilietiškumą, vaikų dienos centro lankytojai, kartu auklėtojomis lankė visus Matlaukio ir aplinkinių kaimų gyventojus Šv. Velykų proga linkėdami gražių švenčių ir įteikdami savo kūrybos dovanėles. Užgavėnių šventei vaikai, kartu su savanoriais, pasipuošę pačių pasigamintomis užgavėnių kaukėmis, surengė žiemos išvarymo vaidinimą. 

Minint Šv. Valentino dieną gamino mielas dovanėles pasirinktam draugui. Gegužės 16-tą dieną vyko susitikimas su pasienieniečiais, kurio metu kinologai vaikams pasakojo apie savo darbo svarbą, rodė šunų dresiravimo pasiekimus.

Ugdant vaikų socialinius ir higieninius įgūdžius, buvo suorganizuota eilė renginių, tokių kaip popietė „Patyčių prevencija“, kur vaikai galėjo įsikalbėti, šia tema gamino bendrą plakatą. Vyko bendri vaikų ir jų tėvelių susirinkimai, kurių metu buvo aptartos bendravimo problemos, surasti būdai ir numatytos priemonės joms spręsti, aptarti tolimesnės veiklos planai.

 Buvo suorganizuota popietė- paskaita, skirta žalingų įpročių prevencijai. Vaikai klausėsi lektoriaus, asociacijos „Keisk požiūrį“pirmininko E. Botyriaus, vyko aktyvus tarpusavio bendravimas. Higieniniams įgūdžiams ugdyti Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro darbuotoja, burnos higienistė, pasakojo vaikams apie burnos higieną, mokė juos teisingai prižiūrėti dantukus, dovanojo pagrindines burnos priežiūros priemones.

Skatinant vaikų meninę saviraišką, buvo gaminami įvairūs rankdarbiai, šventinės dekoracijos, organizuojami įvairūs konkursai, toks kaip fotografijos konkursas „Vasaros akimirkos“, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti prizais- knygomis.

Savo krašto pažinimo veiklose vaikai dalyvavo viktorinoje „Lietuvos geografija ir gamta“. VDC lankytojai, kartu auklėtojomis ir tėveliais dalyvavo išvykose po Vilkaviškio rajoną: Buvo aplankytas Matlaukio kaimo gyventojo A. Gručkiūno laikrodžių muziejus, kaimo seniūnaičio R.Mickevičiaus senųjų automobilių, motociklų,ir žemės ūkio padargų bei namų apyvokos sendaikčių muziejus.

Suorganizuota išvyka į Galkiemį, kur ūkininkas R.Mickevičius, miško apsuptyje, išpuoselėjęs nuostabų gamtos kampelį poilsiui, su tvenkiniais, piliakalniu , pilies bokštu, bei pavėsinėmis. Buvo suorganizuotos kelios išvykos po Vištyčio kraštą, kurių metu vaikai aplankė Vištyčio regioninio parko muziejų, džiaugėsi iškyla šilelyje, aplankė šventą šaltinėlį, keliavo Vištyčio pėsčiųjų ir dviračių taku, mėgavosi ežero vėsa, žaidė ir sportavo.

Buvo suorganizuota edukacinė išvyka į Vištyčio Petro Kriaučiūno daugiafunkcinį centrą, kurios metu, vaikai mėgavosi smėlio terapija, mokėsi piešti su smėliu, gaminosi atvirukus. Grįžtant aplankė Liukių kaime įsikūrusią unikalią J. Paužos sodybą su vėjo malūnu. Sodybos šeimininkas surengė vaikams foto sesiją su žirgais, vaišino šviežiu medumi.

30__1_.jpg27.jpg

Balandžio mėn. VDC lankytojai, kartu su auklėtojomis ir tėveliais keliavo į Dzūkiją. Edukacinės išvykos metu aplankė Grūto parką, kur susipažino su sovietmečio Lietuvos istorija, stebėjosi muziejaus eksponatais, džiaugėsi tenykščiu zoologijos parku. Grįždami aplankė Druskininkų miesto įžymias vietas , keltuvų kelią, mėgavosi maudynėmis ir atrakcionais Druskininkų vandens parke.

Skatinant bendruomeniškumą ir kartų bendravimą VDC lankytojai buvo įtraukti ir į bendruomenės veiklas: dalyvavo Sporto ir kultūros šventės „Vasaros žaidynės 2019“ pasiruošimo darbuose, tvarkydami bendruomenės namų aplinką, padėdami atlikti įvairius šventės ruošos darbus. 

Šventės metu dalyvavo žygyje su šiaurietiško ėjimo lazdomis, futbolo ir tinklinio varžybose, bei įvairiose estafetėse ir rungtyse. Matlaukio kaimo bendruomenės rudens šventėje „Jei ne morkos tai burokai“ surengė rudens darbelių parodą- konkursą „Auksinis rudenėlis“. Kartu su auklėtojomis dalyvavo bendruomenės namų aplinkos tvarkymo talkose. Popietėje „Pasaulinės žemės diena“ sėjo gėles bendruomenės namų aplinkai papuošti.

VDC lankytojų veiklą 2019 metais vainikavo gruodžio mėnesio renginiai: Išvyka į Vilkaviškio miesto eglės įžiebimo šventę, kur vaikai, pirkdami meduolius, prisidėjo prie „Vilkaviškio LIONS“ klubo organizuotos labdaros akcijos, džiaugėsi Kalėdų senelio atvykimu, bei fejerverkais. 

Dalyvavo ir Vištytyje, Kalėdų eglutės po vandeniu įžiebimo šventėje, kurios metu stebėjo vaikų- nykštukų pasirodymą, ragavo žuvienę, džiaugėsi iš ežero išnirusio Kalėdų senelio dovanomis. Gruodžio 21-mą dieną Kalėdų senelis lankėsi ir Matlaukio kaimo bendruomenėje, kur VDC lankytojai buvo paruošę šventinę programą, dainavo ir šoko kartu su Kalėdų seneliu, džiaugėsi gautomis dovanėlėmis.

VDC lankytojai ir jų tėveliai liko patenkinti organizuotomis veiklomis. Sekančiais metais ir vėl žadėjo aktyviai dalyvauti visuose renginiuose, dėkojo projekto vadovei ir socialinėms darbuotojoms už rūpestį ir nuoširdų darbą organizuojant vaikams turiningą laisvalaikį, skatinantį jų saviraišką, socialinius įgūdžius, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Esame pateikę paraišką, ir yra skirtas finansavimas VDC „ATŽALYNAS“ veiklai 2020-2021 metams. Esame įsitikinę, kad einame teisingu keliu kuriant bendruomenės ir visos Lietuvos ateitį, visas jėgas skirdami jaunosios kartos auklėjimui ir ugdymui.

Bendruomenės pirmininkė Daiva Dubauskienė


Pirmas puslapis

Kontaktai:
Vilkaviškio rajono kaimo
bendruomenių sąjunga
J. Basanavičiaus a.7,
LT-70101 Vilkaviškis
Tel:. (8 615) 75907